Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

17. ÇAMOLUK BAL FESTİVALİ

17. ÇAMOLUK BAL FESTİVALİ

17. Çamoluk Bal Festivali 8-10 Ağustos 2008 tarihleri arasında Çamoluk Merkez ve Kılıçtutan Bükü’nde yapılacak muhteşem organizasyonlar ile hemşerilerimizi bir araya getirmeyi hedefliyor.

20 Temmuz 2008 22:37
font boyutu küçülsün büyüsün


Çamoluk Kaymakamlığı, Çamoluk Belediyesi ve Çamoluk Derneği’nin birikte organize edeceği Festival, 8 Ağustos Cuma günü sünnet şöleni ile başlayacak 10 Ağustos 2008 Pazar günü geleneksel Bal Festivali etkinlikleri ile son bulacak.

Çamoluk Yardımlaşma ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şinasi Tekoğlu, Festival kapsamında yapılacak çalışmalar hakkında sitemize bilgi verdi.

Bu yıl festivale 30.000 kişinin katılımını hedeflediklerini belirten Tekoğlu,  Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen milli festivaller arasına giren festivalimizin her yılı olduğu gibi bu yıl da önemli konukları olacak. Valiler, çeşitli partilerden milletvekilleri, civar il ve ilçelerin Belediye Başkanları, Kaymakam, hâkim ve savcılar, üst düzey bürokrat ve dernek başkanları da aramızda olacak.

Programın sunuculuğunu ise Fatih AYDIN, Hasan EKMEN, Mustafa KÜRKÇÜ birlikte üstlenecek.

GEÇTİĞİMİZ YIL BAL AĞASI FINDIKLI KÖYÜ’NDEN YUNUS ARABUL OLMUŞTU.

ÜÇ GÜN ÜÇ GECE EĞLENCE

17.’sı düzenlenecek olan festival 08 Ağustos Cuma günü başlayarak üç gün sürecek. Mustafa KÜÇÜK, Havva NUR, Tülay MACİRAN, Onur BOZATLI, Nurettin BAY, Çamoluklu SABİT, Mustafa DOMRUK, Yusuf FENERCİ, Mehmet MEŞE ve Haydar KELEŞ’in sanatçı olarak katılacağı festival etkinlikleri Çamoluklulara doyumsuz bir eğlence ortamı sunacak.

AĞA SEÇİMİ YİNE HEYECAN VERECEK

Geçen yıl ve daha önceki yıllarda olduğu gibi Bal Ağası seçiminde bir çok aday Çamoluk’a hizmet etmek için hayırda yarışacak. Heyecanın dorukta olacağı Ağa seçimleri ile ilgili olarak geçen yıl ki Ağamız Yunus ARABUL’a konu ile ilgili fikirlerini sorduk. Arabul, “Bal Ağası olmam hayatımda olumlu yönde çok büyük değişiklikler meydana getirdi. Ağa seçilmeden önce de zaman zaman bal festivallerine katılarak bu hayır yarışında ben de yerimi aldım. Ancak 2007 yılında Allah (c.c) bana Bal Ağası olmayı nasip etti. Hayır işi bir nasip işidir, nasibi olan faydalanır. Allah herkese böyle bir hayrı nasip etsin” diyerek sözlerini tamamladı.

Haber: SAMİ CEBECİ

http://www.camoluk.net/haber_detay.php?id=595

Bu haber 4,736 defa okundu.

yorumlayorum ekle


Yorumlar (1)
  • gül gül / 9 Ağustos 2009 21:55

    eğlen

    biraz eğlendirin