Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
0.00
0.00
0.00


GİRESUN'A BAKIM VE REHALİTASYON MERKEZİ

GİRESUN'A BAKIM VE REHALİTASYON MERKEZİ

Giresun Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı olarak yeni hizmete açılan “Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi”, tam bir aile ortamında hizmet veriyor.

10 Ağustos 2009 08:53
font boyutu küçülsün büyüsün


80 yatak kapasiteli olup 18 yaş üzeri ağır zihinsel engellilere hizmet veren Rehabilitasyon Merkezi’nde şu anda 4 kişi barındırılmakta. Tesisin kısa sürede tam kapasiteye ulaşması beklenirken, vereceği hizmetle de adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Tesisten öncelikle Giresunlu engellilerin yararlandırılacağı belirtilirken, halen Türkiye’nin çeşitli İllerinde barındırılan bu tür kişilerin araştırılmasına başlandığı biliniyor.

Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde barındırılan insanların tüm bakım ihtiyaçları karşılanırken, boş zamanlarını değerlendirmeleri için de çeşitli etkinlikler yapılıyor. Önceki gün burada bulunanlar, Giresun Belediye Plajı’na götürüldüler ve engellilere güzel bir gün yaşatıldı. Yine engellilerin boş vakitlerini değerlendirmek amacıyla binanın çevresindeki araziye ağaç diktirildi. Dikilen her ağaca engellilerin isimleri yazıldı ve asıldı.

12 bin 870 m2 açık alan üzerine 6 bin 97 m2 kapalı alan olarak inşa edilen kuruluşun Kurucu Müdürü Sosyal Hizmetler Uzmanı Ahmet Memiş’in gayretleri ile Bakın ve Rehabilitasyon Merkezi kısa zamanda önemli bir mesafe kaydetti.

Yetkililer, ilgili yerlerden izin alınmak suretiyle buradaki zihinsel engelli vatandaşlara çeşitli yardım ve sosyal etkinlik yapılabileceğini ifade ederken, kurum binasının çevresine şimdi de engelliler için futbol, voleybol ve tenis sahası yapılacak.


Bu haber 2,179 defa okundu.

yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok