Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
0.00
0.00
0.00


GİRESUN LİMANI YİNE MASADA KALACAK

GİRESUN LİMANI YİNE MASADA KALACAK

Vali Dursun Ali Şahin başkanlığında, Giresun Limanı'na işlerlik kazandırmak ve ilimiz ekonomisini canlandırmak amacıyla Valilikte bir toplantı yapıldı.

30 Haziran 2011 19:12
font boyutu küçülsün büyüsün


Valilik Basın ve Halkla İlişkilerden yapılan açıklamada Giresun'un  kalkınması için hareket geçildiği bildirildi.

Toplantıya; Vali Dursun Ali Şahin, Belediye Başkan Vekili Ahmet Yusufağaoğlu, T.D.İ Genel Müdürü Burhan Külünk, T.D.İ Özel Liman Dairesi Başkanı Erol Topçu, Çakıroğlu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Girgin, Çakıroğlu Genel Müdürü Vecde Vardeş, Defterdar Vekili Nuran Ofli, Liman Başkanı Mahmut Kuru, Çakıroğlu Genel Müdür Yardımcısı Tolga Ergun ve Çakıroğlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Cinemre katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Dursun Ali Şahin, Giresun’un kalkınması için üç önemli projeye dikkat çekerek 2013 yılında Ordu-Giresun Hava alanının biteceğini, Eğribel Tüneli'nin proje ihalesinin tamamlandığını, tünelin açılmasıyla İç Anadolu'ya ulaşımın rahatlayacağını ve limanın işlerlik kazanacağını belirtti.
 
Giresun’da ekonominin canlanması için limana hareketlilik getirilmesinin önemine değinen Vali Şahin, limanın işler hale gelmesi için her türlü desteği sağlayacağını söyledi.
 
T.D.İ Genel Müdürü Burhan Külünk’te, önceleri çok hareketli olan limanın, özelleşmesinden sonra Giresun’daki bazı firmalarında kapanmasıyla birlikte canlılığını yitirdiğini kaydetti. Limanı işleten Çakıroğlu Şirketi'nin limanı aktif hale getirmesini dilediklerini belirten Genel Müdür Külünk, işletici firmadan limanın işletilmesiyle ilgili belirli aralıklarla proje sunmasını istedi.
 
Genel Müdür Külünk, Vali Şahin'in limanın sorunlarının çözümü konusunda da bir şans olduğunu ve değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.
 
Çakıroğlu Liman İşletmesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Girgin’de; Hukuki sorunlardan bugüne kadar önemli yatırım yapamadıklarını, hukuki sorun çözüldükten sonra yatırımlara hız verdiklerini, 2 adet yükleme boşaltma vinci aldıklarını söyledi.
 
Limana canlılık getirmek için çevre illerle yük bağlantısı yapmak amacıyla teşebbüse girdiklerini de kaydeden Çakıroğlu, 2013 yılında limana Kruvazör yolcu gemisi getirme teşebbüsleri olduğunu sözlerine ekledi.     Bu haber 1,907 defa okundu.

yorumlayorum ekle


Yorumlar


  henüz yorum yok